Papara İstanbulkart’a Para Yüklememesi – İtiraz Dilekçesi

İSTANBUL ANADOLU NÖBETÇİ TÜKETİCİ MAHKEMESİ’NE

03.06.2022

Davacı: ….

Vekili: Av. Oğuzhan Yazıcı, İstanbul 1 Nolu Barosu: 62780

Davalı: Papara Elektronik Para Anonim Şirketi, Mersis: 0721043152900015
Burhaniye Mahallesi, Atilla Sokak, No 7, İç Kapı No 1, Üsküdar/İSTANBUL

Konu: Maltepe İlçe Hakem Heyeti’nin …2022 tarih ve … nolu kararının, 100 TL’lik maddi zararımızın tazmini talebimizin reddine ilişkin kısmının iptal edilerek, davalı tarafından alınacak 100 TL’nin faiziyle birlikte tarafımıza verilmesi talebimizi içeren dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR

Müvekkil …2022 tarihinde, … nolu İstanbulkartına, NFC özelliği bulunan …. telefonundan papara üzerinden 50 TL yüklemek istemiştir. Papara, bu parayı çekmesine rağmen müvekkilin kartına bu para yatmamıştır. Müvekkil, kartına tekrar 50 TL yüklemeye çalışmış fakat “ödeme talimatı bulunamamıştır” gibi bir hata uyarısı verilerek müvekkilin kartına yine para yatırılmamıştır.

Müvekkil, İstanbulkart’ına para yüklemek için, istasyonlarda kurulu vaziyetteki tüm cihazlara kartını koymasına rağmen bu para yine de yüklenmemiştir.

Müvekkilin iletişime geçtiği Papara yetkilileri, sorunun kendilerinden kaynaklanmadığında diretmişler ve müvekkile hiçbir şekilde yardımcı olmamışlardır.

Müvekkil hem olay gününde hem de sonrasında İstanbul Belediyesi ve Belbim ile iletişime geçmiş. Daha sonra olayı detaylıca onlara da açıklayıp dekontları da paylaşmıştır. Gelen cevapta ise müvekkilin kartına o şekilde bir ödeme talimatı yapılmadığı ifade edilmiştir. Cevap içeriği tam olarak şu şekildedir: “Başvurunuz incelenmiş olup, ödemenizin başarısız olduğu ve ödeme alınmadığı tespit edilmiştir. Tarafınızdan ücret tahsil edildi ise bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.”. Müvekkile verilen yanıta ilişkin e-posta mesajı ekte de sunulmuştur.

Görüleceği üzere, davalı Papara şirketi, müvekkilin parasını haksız olarak çekmiş bulunup bu parayla ne yaptığı bilinmemektedir. Kesin olan tek şey, bu paranın müvekkilin kartına yatırılmadığı ve müvekkile iadesinin yapılmadığıdır.

Deliller:

  • Maltepe İlçe Hakem Heyeti’ne başvuru formu (Ektedir),
  • Maltepe İlçe Hakem Heyeti’nin … nolu kararı (Ektedir),
  • Dekontlar (Ektedir),
  • İstanbul Belediyesi çözüm merkezinden gelen e-posta (Ekran görüntüsü ektedir),
  • Belbim’e sorulacak sorular ve müzekkere cevapları.

Netice-i Talep: Yukarıda açıkladığımız ve re’sen göz önüne alınacak sebeplerle, Maltepe İlçe Hakem Heyeti’nin …. nolu kararının, 100 TL’lik maddi zararın tazmini talebinin reddine ilişkin kısmının iptal edilerek, davalıdan alınacak 100 TL’nin faiziyle birlikte müvekkile ödenmesini ve vekalet ücreti dahil tüm yargılama masraflarının karşı taraf üstünde bırakılmasını saygılarımızla talep ederiz.

Davacı Vekili
Av. Oğuzhan Yazıcı

İletişime Geç
Whatsapp'tan Yaz
Merhaba 👋
Okuduğunuz konuyla ilgili veya başka bir konuda danışmanlık ve vekillik hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki butona basabilirsiniz.
Av. Oğuzhan Yazıcı | İstanbul