Dolandırıcılara Karşı Uyarı

Kendilerini biz olarak tanıtan dolandırıcılara lütfen dikkat ediniz. Telefon üzerinde kimseden dosya ücreti ya da başka bir isim altında para yatırmasını talep etmiyoruz ve IBAN numarası vs. paylaşmıyoruz. Dolandırıcıların bahsettiği dosyanın gerçekten var olmadığını UYAP vatandaş portalı üzerinden kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Sizi aradıkları telefon numaralarını ve gönderdikleri IBAN numaralarını ise karakola veya savcılığa şikayet edebilirsiniz.

Özellikle son zamanlarda mağdurları sahte bir postane memuru arayıp, adlarına mahkemeden tebligat geldiğini ve bu tebligatta davacı vekili olarak görünen kişiyi aramaları gerektiğini söylemektedir. Mağdurların aradığı sahte avukat ise kendisini baro levhasına kaydı olan avukatlardan birinin kamuya açık olan bilgileriyle tanıtıp, türlü bahanelerle mağdurları borçları olduğuna ikna etmeye çalışmakta ve ikna ettiği kişilere de IBAN numarası göndererek parayı oraya yatırmaları gerektiğini söylemektedir. Aranan kişilerin bu kişilere karşı dikkatli olmasını öneriyoruz. Vatandaşlara tavsiyemiz, dolandırıcılardan IBAN numaralarını istemeleri ancak kesinlikle para göndermemeleri ve telefon numaralarıyla birlikte söz konusu banka hesabını karakola ya da savcılığa şikayet etmeleridir.

İletişime Geç
Whatsapp'tan Yaz
Merhaba 👋
Okuduğunuz konuyla ilgili veya başka bir konuda danışmanlık ve vekillik hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki butona basabilirsiniz.
Av. Oğuzhan Yazıcı | İstanbul